Dovolenazapar.cz - Monika Halvová

 
ID: 598399
Poloha
TECHNICKÉ MUZEUM SPEYER má své kořeny v Automobilovém a technickém muzeu v Sinsheimu. Jako výstavní hala sloužila nejdříve památkově chráněná Liller Halle, průmyslová hala z roku 1913, ve které jsou dnes vystaveny především veterány, motorky, letadla a historické hasičské vozy. V současné době muzeum disponuje krytou výstavní plochou přes 25 000 m2 a volnou plochou o velikosti 150 000 m2. Obrovská volná výstavní plocha dává muzeu možnost představit návštěvníkům neobyčejné exponáty velkých rozměrů. Jako první byla U9 - ponorka spolkového námořnictva o délce 46 metrů a hmotnosti 466 tun. V roce 1999 přibyl Antonov 22, do dneška největší sériově vyráběný turbovrtulový letoun s rozpětím křídel 64 metrů a délkou 58 metrů. Dějiny psalo muzeum v roce 2003, kdy byl na okraji výstavních ploch muzea vystaven letoun Boeing 747 "Jumbo Jet" společnosti Lufthansa na obřím ocelovém podstavci. "Jumbo Jet" v technickém muzeu Speyer je až do dneška jediným letounem tohoto typu, který byl rozložen, přepraven mimo letiště a znovu sestaven.
Prozatímní vrchol historie muzea představuje získání ruského kosmického kluzáku BURAN, protějšku amerického Space Shuttle. V technickém muzeu ve Speyeru je kromě BURANu také v nové hale výstava věnovaná kosmonautice s názvem "Apollo and Beyond". Tato výstava na jedinečných exponátech dokumentuje napínavý vývoj cestování do vesmíru s posádkou. Můžete zde vidět vše, co souvisí s cestami do vesmíru, od kosmických skafandrů, přes výživu ve vesmíru, až po toaletu, která funguje i ve stavu beztíže.
V roce 1997 otevřelo technické muzeum v Speyeru filmové kino IMAX DOME, které je jediným svého druhu v Německu. Na rozdíl od jiných kin se v IMAX DOME nepromítá na ploché promítací plátno, ale na obrovskou kopuli. Filmy, které se zde mění každou hodinu, jsou promítány speciální technikou, optimalizovanou pro toto filmové kino.
Program

1. den
odjezd v časných ranních hodinách. Ráno příjezd do Speyeru – celodenní individuální prohlídka technického muzea: sbírky veteránů, motorek, letadel a historických hasičských vozů. Mezi největší lákadla patří ponorka U9, letoun Antonov 22 a především letoun Boeing 747 "Jumbo Jet" společnosti Lufthansa. Najdete zde také výstavu věnovanou kosmonautice s kosmickým kluzákem Buran. Možnost návštěvy kina Imax Dome. Odjezd navečer. Návrat v nočních hodinách.
Cena zahrnuje
* dopravu autobusem
* technický doprovod

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Rychnov nad Kněžnou - Vamberk - Ústí nad Orlicí - Česká Třebová - Litomyšl - Vysoké Mýto - Chrudim (nebo Holice) - Pardubice - Hradec Králové - Praha - Plzeň.

Cena nezahrnuje
* vstupné technické muzeum cca 13 € (6-14 let cca 11 €, 0-5 let ZDARMA)
* vstupné technické muzeum vč. 3D kina cca 16 € (6-14 let cca 12,5 €, 0-5 let cca 6,50 €)
* komplexní cestovní pojištění 30 Kč/dospělá osoba/den, 25 Kč/dítě do 12 let/den
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: CK Kalousek s.r.o. IČO: 28801377
Vytvářím objednávku...